Kuru - antiglobalizační příběh

Kuru - antiglobalizační příběh

Garamond - 2010
ISBN: 978-80-7407-085-3

Garamond (2010) 978-80-7407-085-3 236

Tragikomický antiglobalizační příběh čtyř kamarádů z Paříže, odehrávající se na pozadí monumentální demontrace proti zasedání představitelů vyspělých zemí G8. Projevit své postoje se do Berlína vypraví migrénami sužovaný Fred s mouchami v hlavě („Poletovaly a posedávaly téměř všude.“), intelektuálka Kristine s marxistickými choutkami („Kristine byla docela hezká dívka, i když její obličej mu připomínal mladého kozla.“), revolucionář Paul s jihoamerickou chorobou („Když jsem se koupal v řece, dostala se mi do močové trubice miniaturní rybka a nakladla tam vajíčka. Larvy se živí vším, co najdou.“), klon Pierre („Co s tou pusou… dělá?“ zeptal se Paul při pohledu na otevírající a zavírající se narůžovělý otvor na Pierrově břiše.“). Do německé metropole se rozjedou léčit sexuální problémy i Fredova sestřenice Katerine („…tak dokonale ploché břicho a zadek by mohli vystavovat v Metropolitním muzeu…“) a její manžel Fabio („...udělal Uuuuf, uuuuf!, přestal ji líbat, zašklebil se, vypnul prsa a Katerine mezi prsty vystříkla teplá tekutina"). Všichni protagonisté se za dramatických okolností setkávají uprostřed masy demonstrantů, kde každý z nich objevuje hlavně sám sebe.

Thomas Gunzig Thomas Gunzig
*07.09.1970