Kniha o kávě

Originální název: Kniha o kávě

Smart Press - 2010
ISBN: 978-80-87049-34-1

Smart Press (2010) 978-80-87049-34-1 248

Druhy kávy, její pěstování, sklizeň a zpracování ? Historie kávy ? Pražení a degustace ? Mletí a mlýnek ? Domácí příprava kávy ? Profesionální kávovary, espresso a cappuccino, latte art ? Kávová kultura a barista ? Cukr, kofein, instantní káva, voda ? Názvy káv v nápojových lístcích ? Recepty na přípravu kávy a kávových nápojů ? Rady na závěr

#káva

Hledající
  8. 9. 2016, 17:46
Fantastická kniha o tom, jak nepít instantní břečky či jiné napodobeniny, ale vstoupit do skutečné kávové kultury se vším všudy. Od historie kávy, přes druhy a jejich specifikace, přes přípravu až po vlastní rituál popíjení, to vše je zde jak na dlani podrobně a čtivě popsáno. Byl jsem opravdu nadšený a díky autorčině skvělému počinu jsme se s manželkou rozhodli zakoupit kvalitní kávovar. Káva už jen takto a nikdy více jinak !!
dvormart
  25. 2. 2016, 13:15
krásně vytvořená kniha o kávě, jejím pěstování a zpracování.Nádherné fotografie a plno informací. pro milovníky kávy příjemná kniha.