Ty to zvládneš - Můj život s Jackem Kerouakem

Ty to zvládneš - Můj život s Jackem Kerouakem

Volvox Globator - 2010
ISBN: 978-80-7207-781-6

Volvox Globator (2010) 978-80-7207-781-6 280

Edie se s Jackem Kerouakem seznámila jako osmnáctiletá, roku 1940 na Kolumbijské univerzitě, kam oba chodili. Oba se do sebe zamilovali a našli si společný podnájem, kde bydleli i s Joan Adamsovou, budoucí manželkou Williama Burroughse. Ve své knize Kerouakova první manželka vzpomíná na léta, kdy spolu s Jackem poznávala tehdy ještě neznámé newyorské umělce, jako např. Allena Ginsberga nebo právě Williama Burroughse, umělce, kteří se měli do historie zapsat jako „beat generation“.

Melian
  9. 2. 2016, 17:58
Tak já nevím... Na jednu stranu jsem jako nadšený stoupenec Beat generation byla šťastná z toho, že se mi naskytla příležitost spatřit beatniky z nového (ŽENSKÉHO!) úhlu pohledu, vážně jsem se na přečtení těšila - úvod mě navíc tak smutně, ale zároveň krásně naladil, hned jsem v Edie spatřila skvělou ženskou - jenže. Jenže úvod byl asi to jediné, co se mi na téhle knížce vážně líbilo, ach jo, zbytek mě většinou šíleně nudil (já se vážně snažila brát to s nadšením, vždyť je to Kerouac a spol., ale ty holé věty, ty holé věty!)... Rozhodně nikoho nechci odrazovat od přečtení, ono je fajn vidět to zase trochu jinak, ale... Kerouaka v sukních prostě nečekejte, no :-)