Hvězdy jsou jako oheň

Originální název: Harvest of Stars

Classic - 2003
ISBN: 80-86707-05-9

Classic (2003) 80-86707-05-9 572

První kniha tetralogie Hvězdy jsou jako oheň.

Držitel sedmi cen Hugo a tří cen Nebula Poul Anderson je jedním ze svrchovaných mistrů science fiction. V románu Hvězdy jsou jako oheň, jeho nejambicióznějším románu, je Země drcena v sevření totalitarismu.
Nadějí Země je osvobození poslední bašty svobody a záchrana jejího legendárního vůdce. Strhující výprava startuje z povstaleckých enkláv na Zemi k dekadentnímu dvoru exotické lunární kolonie, z virtuální reality biotechnologií a umělé inteligence do fascinujícího nového světa ohrožovaného umírající hvězdou. (Založil/a: Tanmut)

Balu
  28. 4. 2013, 22:23
Asi jsem měl příliš vysoké očekávání, ale toto dílo patrně nedocením.
Podle popisu jsem čekal space operu; namísto ní se však jedná spíš o jakýsi politický 'thriller', kde namísto popisu jinak poměrně zajímavého děje (útěk digitální mysli čelící úskokům přeprogramované kopie sebe samé) zabírají zbytečně mnoho místa popisy řídícího systému a vnitřních vazeb kosmické společnosti Fireball. Tahle slovní vata a Guthrieho otravná vševědoucnost zážitek z knihy hodně sráží.
P.S.: prokousal jsem se pouze do poloviny knihy; ještě je možné, že mě ta druhá přinutí změnit názor... ale moc šancí tomu nedávám.