Bouře noci svatojánské

Originální název: A Midsummer Tempest

Albatros - 2003
ISBN: 80-00-01190-5

Albatros (2003) 80-00-01190-5 248

Vítejte ve světě, kde byl William Shakespeare jedinečným dějepiscem a ve svých dílech zaznamenal podivuhodné historické události. Vítejte ve světě, kde se jeho dramata Bouře a Sen noci svatojánské stala skutečností! Za panování krále Karla začíná závratný věk páry, železnice a všech těch neobyčejných vynálezů, které však zahánějí svět magie a fantastických tvorů. A právě Ruprecht, oddaný royalista a kavalír, je vržen doprostřed tohoto boje, aby jej rozhodl ve prospěch fantastických bytostí z legend a mýtů…

Kniha volně navazuje na knihu Tři srdce, tři lvi od stejného autora, jehož díla patří v žánru science fiction a fantasy k nejčtenějším. Proslavil se též sérií povídek z cyklu Strážci času. V tomto románu se ocitáme opět na Zemi, která se významně odlišuje od té naší. Tábory Kavaleristů a Puritánů spolu bojují o moc prapodivnými stroji, a král Artuš se spojuje své síly s Oberonem a Titanií, aby zastavil nezadržitelně postupující průmyslovou revoluci. Ve světě mýtů, které Anderson oživuje s notnou dávkou humoru a napětí, se však schyluje k rozhodujícímu střetu, v němž půjde o samou existenci Země. A klíčovou osobou tohoto zápasu není nikdo jiný než cestovatel v čase, který přichází z naší reality. (Založil/a: Tanmut)