Lesohrad

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2818-1

Knižní klub (2010) 978-80-242-2818-1 376

Po celá staletí byly do utajené odlehlé obory jménem Lesohrad shromažďovány kouzelné bytosti – zabránilo se tak jejich úplnému vyhynutí. Lesohrad je nyní jedním z posledních útočišť, kde mohou podobní tvorové nerušeně žít. Báječné? To rozhodně. Vzrušující? To si pište. Bezpečné? Ehm... vlastně právě naopak. Kendra a její mladší bratr Seth nemají ani potuchy o tom, že jejich dědeček je správcem Lesohradu. V lese odděleném od okolního světa ohradou udržují prastaré zákony pořádek mezi chamtivými trolly, poťouchlými satyry, úskočnými čarodějnicemi, zlomyslnými plivníky a závistivými vílami. Když však někdo tato pravidla poruší, osvobodí dosud spoutané zlo, nesmírně mocné. Kendra i její bratr jsou postavení před přetěžký úkol – musí zachránit svou rodinu, Lesohrad a možná i celý svět. Tajuplný půvab tohoto napínavého fantastického příběhu umocňují překrásné, citlivé ilustrace Barbory Kyškové.

Brandon Mull Brandon Mull
*08.11.1974

ČtenářH
  16. 1. 2015, 17:48
Přestože nemůžu kritizovat knihu jako celek, tak se mi na ní pár věcí nelíbilo. Začalo to různými pohádkovými bytostmi, které měly absolutně zvláštní schopnosti a vůbec mi to k nim nesedělo a i když shrnu příběh, tak ani ten nebyl vymyšlen úplně geniálně...
jakubcernosek
  21. 4. 2016, 7:15
Kniha se mi velmi líbila a všem ji doporučuji. Je to spíš pohádka s klasickým koncem, ale děj není tak okatý jako u obyčejných pohádkách.
Jinak musím reagovat na předešlý komentář a nemohu s ním souhlasit ohledně schopností kouzelných bytostí, naopak mi jejich schopnosti k nim velmi seděli, stejně tak jako jejich chování v ději.