Kroniky Vynořeného světa 3 - Talisman moci

Kroniky Vynořeného světa 3 - Talisman moci

Talpress - 2010
ISBN: 978-80-7197-400-0

Talpress (2010) 978-80-7197-400-0 504

Nihal, poslední půlelfka Vynořeného světa, která konečně rozkryla tajemství své minulosti, se vydává na zoufalou misi, aby se pokusila zachránit svět před Tyranovou rozpínavostí a hrůzovládou. V tomto nelehkém úkolu jsou jí nápomocni přátelé - mág Sennar a zbrojnoš Laio a samozřejmě její nerozlučný souputník, drak Oarf. Aby mohla splnit svůj úkol, musí se jí podařit najít osm kamenů skrytých ve svatyních roztroušených po celém Vynořeném světě. Jedině ona je může díky talismanu od čarodějnice Reis nalézt a s jejich pomocí rozhodnout o osudu všeho živého. Vůbec nejtěžší zkouškou je pro ni však okamžik, kdy se ocitá tváří v tvář samotnému Tyranovi. Má sice všechny předpoklady k tomu, aby ho porazila, jenže jakmile ho spatří, i ona ztrácí téměř veškerou naději na možné vítězství.

Licia Troisi Licia Troisi
*25.11.1980

cajdex
  23. 12. 2011, 9:17
Celkově velmi zajímavá série, od pro mě dosud neznámé autorky. Škoda, že velmi dobré myšlenky a nápady jsou degradovány nelogičnostmi, které prostupují všemi třemi díly. Za přečtení to rozhodně stojí, ale je to nedodělané, připadá mi to jako koncept, ale velmi dobrý, který ještě potřebuje doladit. Někde něco vypustit, někde předělat a dopsat. Oproti Gemelovi, Eddingsovi, Weis a dalším autorům fantasy, je třeba se ještě hodně učit. Nicméně v autorce vidím obrovský potenciál do budoucna.