Tři srdce, tři lvi

Originální název: Three Hearts and Three Lions

Albatros - 1999
ISBN: 80-00-00807-6

Albatros (1999) 80-00-00807-6 200

Přímo z bojiště druhé světové války je dánský inženýr Holger přenesen do neznámého světa. Přechod je náhlejší než probuzení ze sna a Holger ještě netuší, že se i zde ocitá uprostřed smrtelného boje. Obludné armády z Kruhu temnot se jako smyčka stahují kolem a chtějí zardousit ostrov lidského rodu. Holgera čeká setkání se vznešenými Farizeji, kteří vládnou prastarou magií, utká se s obry, ponoří se do jezerního království s rusalkou a jen o vlásek unikne smrti rukou děsivého trolla. Proti své vůli se musí stát rytířem, o němž vyprávějí legendy… (Založil/a: Tanmut)

TomášM
  1. 11. 2011, 22:40
Perfektní knížka, sice jsem zrejmě ovlivněn tím že je to moje prvotinka, ale to nemění nic na tom že mě na ní hrozně zaujalo nevšední pojetí fantasy žánru narozdíl od klasik které se objevují všude okolo, spíš mě přijde jako ucelený souhr "pohádek/pověstí" ... obři, trolové, rusaly, labut to všechno pěkně popořadě a to umocňuje ještě skutečnost původu hlavního hrdiny