Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zlomený meč

80%
4 22
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zlomený meč
Autor:
Originální název: The Broken Sword

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Perseus - 2003
ISBN: 80-901128-03-3
Počet stránek: 304
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 35x v přečtených
v knihovně 29x v knihovně
k přečtení 18x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Perseus (2003) 80-901128-03-3 304
Klub Julese Vernea (1993)

Fantasy temnější než skřetí duše… Drsný svět z pera mistra žánru.

Orm Silný, pátý syn Ketila Asmundssona se vypraví hledat nový domov. Na anglických březích najde hospodářství, které se mu líbí a násilím ho dobude. Matka zavražděného majitele, čarodějka, prokleje Orma i jeho rod. Když se Ormově ženě narodí syn, vymění jí ho Irmic, elfí hrabě, za dítě skřetí. Skutečného syna lidské matky odnese do Faerie – země elfů a svěří do výchovy své sestře Lee. Pojmenují ho Skafloc. Ormův zaměněný syn se jmenuje Valgard. Oba pomalu dospívají. Valgard – Podvrženec přinese Ormovi jen neštěstí a nakonec zradí celý lidský rod. Přidá se ke skřetům a svou zradu na lidech završí tím, že skřetům předá darem své dvě nevlastní sestry. Vypukne zuřivá válka mezi královstvím elfů a podzemní říší skřetů. Jedinou nadějí pro elfy je jejich lidský syn – Skafloc. Celý příběh vyvrcholí závěrečnou bitvou mezi elfy a skřety a posledním bojem mezi Skaflocem a Valgardem – Podvržencem – synem skřeta, vychovaným mezi lidmi. (Založil/a: Tanmut)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 5. 2015, 1:57
Klasické fantasy ve stylu "meč a magie" a krásná severská sága zároveň. Příběh vůbec nenudí, děj rychle plyne a udržuje čtenáře v příjemném napětí. Podobný styl fantasy mám velmi rád, je v něm fantasie (magie, elfové, skřeti, goblini, obři a jiná havět), dobrodružství (spousta bojů a válečných střetnutí), láska (intriky, zrady i přátelství). Anderson nezklamal. 80%
PeťkaW.
80% 80% 80% 80% 80%
  22. 6. 2012, 22:07
Škoda, že se podobné fantasy nepíše i dnes. Zlomený meč má spád, je čtivý, upoutá po první stránce a hlavně - má myšlenku, která je dokonale propracovaná a napsaná. Tahle kniha by si rozhodně zasloužila větší pozornost a je velká škoda, že o ní ví tak málo lidí, protože toho může čtenářům tohoto žánru mnoho nabídnout.
Bojinda
  13. 10. 2011, 18:15
Nejlepší fantasy, jaké jsem kdy četl. Ani jedna postava není vyloženě kladná, všichni jsou jen lidi. I když to kolikrát lidi nejsou.