Originální název: Emil und die Detektive

ISBN: 978-80-7388-304-1

XYZ (2010) 978-80-7388-304-1 120
Amulet (1999)
Dilia (1959)

Erich Kästner je oblíbeným autorem literatury pro děti (např. Luisa a Lotka).

Román Emil a detektivové, jedna z prvních dětských detektivek, vypráví o chlapci, který jel do Berlína navštívit babičku, za jízdy byl ve vlaku okraden, ale s pomocí skupiny chlapců, s nimiž se v Berlíně seznámil, vypátrá zloděje.

vladislaus
  7. 11. 2011, 15:45
Napínavá a vtipná dětská detektivka. Emil Tischbein, syn chudé vdovy v Neustadtu, je pozván na prázdniny k příbuzným do Berlína a má tam babičce dovézt peníze od maminky. Ve vlaku však usne. A když se probudí, zjistí, že byl okraden. Co teď? Má se přihlásit na policii nebo se aspoň přiznat tetě? Ne, Emil se rozhodne jinak. Vystoupí z vlaku a začne sledovat svého spolucestujícího, na něhož právem padlo jeho podezření. A teď začíná dramatická honička za zlodějem, která by nikdy nemohla skončit úspěšně, kdyby byl Emil sám. On si ale v neznámém velkoměstě najde kamaráda – a pak už se pronásledování stane záležitostí celé klukovské party, kde každý má svůj úkol.
eliza
  3. 1. 2014, 11:57
Tuto knihu jsme četli na ZŠ v hodiných čtení a pamatuji si, jak jsem se na tyto hodiny vždycky těšila v očekávání, jak bude příběh pokračovat. Podrobnosti si nepamatuji, ale rozhodně mi tato kniha v hlavě zůstala.