Zkrocení

Baronet - 1998
ISBN: 80-7214-096-5

Baronet (1998) 80-7214-096-5 270
Baronet (1993)

První díl série Peregrini.

1445 Anglie. Děj románu se odehrává uprostřed 15. století na sídle Gilberta Nevilla, jednoho z nejbohatších šlechticů v Anglii. Gilbert se však zajímá pouze o lov a sokolnictví a rozsáhlé panství k nelibosti jeho druhé ženy Heleny, ovládá Nevillova dcera Liana. Helena ji proto donutí, aby se provdala a z panství odešla. Z mnoha nápadníků si Liana vybere Rogana Peregrina, zchudlého šlechtice, který ji přitahuje. Rogan naopak nijak neskrývá, že je mu dívčina krása lhostejná a že si ji bere pouze pro peníze, které chce vynaložit na boj proti odvěkým nepřátelůmm svého rodu Howardům. A tak se Liana vydává po boku svého muže do boje - nejen proti Howardům, ale hlavně za jeho lásku. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  10. 12. 2013, 10:57
Liana si Rogana vybere, protože se setkali v lese, kde on neznal její identitu a líbila se mu. Liana tak doufala, že nebude sňatek jenom pro peníze. Že se na ni manžel ani nepodívá, aby zjistil, kdo je, s tím tedy rozhodně nepočítala. Nešťastná dorazí na jeho zanedbané panství, které nikdo nevede. Po nějaké době se uchopí otěží, panství dá do pořádku, manželovi podpálí postel, když v ní je milenkou. Získá si respekt i lásku lidí na hradě i manžela.
lenka40
  14. 4. 2016, 11:45
Tak tato kniha je taková moje srdcovka. Vím ,že je to romantika , ale na tuhle knihu já nedám dopustit