Štuclinka a Zachumlánek

Euromedia Group - 2016
ISBN: 978-80-242-5194-3

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5194-3 96
Knižní klub (2010) 978-80-242-2509-8 96

Zimní příběh o dvou šikovných dětech, které si dokáží samy poradit, když kmotřínek, který se o ně stará, nečekaně onemocní, protože mu došel česnek, a musí do nemocnice. Štuclinka se Zachumlánkem občas s obtížemi, ale vždy vtipně a se spoustou fantazie vyřeší, jak zateplit pumpu, jak zachránit dusící se kapry, jak porazit soušku, jak sestrojit dřevošmik, jak rozveselit kmotřínka mikulášskou nadílkou i jak napéct cukroví. Když je toho na ně moc, pomáhá jim pejsek Matlafousek, hajný s hajnou, která nosí v hlavě snad všechny svaté z kalendáře, i hodný pan doktor se sestřičkou. Nenapodobitelné vypravěčské umění Františka Nepila v tomto půvabném, laskavém, nápaditém a hlavně ryze českém příběhu potěší nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče.

František Nepil František Nepil
*10.02.1929 - †08.09.1995

prkali
  20. 5. 2016, 21:00
Znáte plácpróbu? Já si na ni vzpomněla, když jsem před chvílí jedla makovou koblihu. Stavila jsem se včera v pekařství, kde jsem kromě dvou koblih koupila ještě kus perníku, buchty, jednu briošku a ořechový rohlíček (rohlík!), nějak se mi to pak v ruksaku pomíchalo a koblihy pak vypadaly jako po plácpróbě... ze které už se ovšem nevzpamatovaly tak, jak by správná kobliha měla.
Takže - kdo neví, co to ta plácpróba je, je Š+T povinná četba. Nebo si ji poslechnout načtenou - hádejte kým a jak? - ano, geniálně a Rudolfem Hrušínským!
mitulka
  18. 9. 2013, 18:33
Veselé příhody dvou dětí, které musí překonat různé těžkosti jako je obalení studny, naštípání dříví nebo odhazování sněhu. Společně se zasmějeme rvačkám pejska Matlafouska se zajícem Cenítkem a také hajné, která už tak dobře nevidí.
asxasx
  8. 3. 2012, 14:01
Tyhle pohádky jsem měl vždycyky rád. Štuclinka se Zachumlánkem mě dokázali vždycky rozesmát. Klasika!