Mao sexu

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Eminent - 2008
ISBN: 978-80-7281-374-2

Eminent (2008) 978-80-7281-374-2 128

Blaho je přirozený stav Vesmíru. Všechno, co není blaho, je faleš, lež, sebeklam, přetvářka, předstírání a náhražka. Blaho je pocit harmonie s tokem Vesmíru, který se čínsky jmenuje Tao. Faleš, napodobenina, předstírání a sebeklam se čínsky řeknou Mao. Tao nám prospívá, Mao nám škodí. Tao je nekonečná energie nekonečného Vesmíru, Mao je jepičí eneržičička našeho malého vystrašeného egíčka nafukujícího se k prasknutí. Mao vytváříme, když nahrazujeme něco, co je, něčím, co si představujeme, že by být mělo podle našeho egocentrického řádu, kolektivistické utopie, bigotních pravidel, Maovy příručky. Tak se blaho stává neblahem a z taoistů maoisté. To se nám promítá do sexu a s ním často spojované záhady, které se říká láska.Přesně o tom je tato kniha.

prkali
  4. 6. 2016, 11:10
" ... a ta třetí je o tom, jaký nesmysly si všichni vymýšlíme, aby se tomu sexu nemuseli věnovat..." - uzavírá Benjamin Kuras poznámku ke své "sexuální" trilogii (http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096008034-tristatricettri/video/ )