Rodinný podnik

Rodinný podnik

Talpress - 2007
ISBN: 978-80-7197-320-1

Talpress (2007) 978-80-7197-320-1 304

Miriam Becksteinová, ambiciózní žurnalistka z Bostonu, žije spokojeným životem, a to až do dne, kdy zjistí, že když se upřeně zadívá do medailonu po své matce, ocitne se ve světě temného středověku... kde ji pronásledují rytíři ve zbroji a s automatickými zbraněmi místo mečů. Po opakovaných výpravách následuje únos, a Miriam se dozvídá, že je ve skutečnosti dlouho pohřešovanou dědičkou šlechtického rodu, příslušnicí jedné z rodin mocného Klanu, jež oplývají schopností přecházet mezi paralelními světy - svým královstvím a novodobou Amerikou. Je uvržena do světa intrik a vražedných úkladů, ze kterých zdánlivě není úniku. Toto zábavné, hravé a napínavé srovnávání životního stylu dvou odlišných světů a epoch, zkombinované s dobrodružným příběhem, udrží čtenáře v napětí od začátku do konce.

vladislaus
  30. 9. 2011, 11:22
Po pomalejším začátku děj zaujme a nutí číst dál. Přečetl jsem pak i další díly. Když však děj čtvrtého dílu končí ve velmi napjaté situaci, zjistil jsem, že pátý díl u nás dosud nevyšel. Velmi mne to rozmrzelo.
eoj
  19. 4. 2014, 10:44
Celkem to odsejpá, ale já mám raději knihy, nad kterými je možno/třeba se i zamyslet. Tak hurá znova na Accelerando.
Samariel
  12. 8. 2015, 17:43
Obsahuje spoiler spoiler Parádní kniha, která si libuje v dvou světech a intrikách v Klanu. Doporučuji všem, kteří už odrostli Letopisům Narnie a chtějí čtení ze "světa za zrcadlem"!