Originální název: Three Men in a Boat and Three Men on the Bummel

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-336-2

XYZ (2010) 978-80-7388-336-2 440

Nestárnoucí humorný příběh tří přátel a událostí, které je potkaly během společné dovolené po řece Temži ve člunu a také na cyklistických výletech po Německu. Jerome Klapka Jerome suchým anglickým humorem a poklidným způsobem vyprávění odhaluje lidské slabosti, zvyky a zlozvyky.

lusk_lusk
  20. 10. 2012, 20:23
Krásná kniha, musím se přiznat že kdykoli jsem si přečetla třeba jen jediný odstavec, ohromě mi zvedla náladu. Plná humoru který českému čtenáři ihned připomene Saturnina, ovšem mnohem nahuštěněji. Co mne osobně pobavilo nejvíce, byly takřka přesné prognózy doby budoucí, kterých se Jerome Klapka sem tam dopouští. Druhá část - tedy Tři muži na touklách je stylově totožná s částí první, ale už patrně i věkem autora trošičku umírněnější. Kromě anglického humoru je zde i kapka polemiky nad lidskými charaktery pro zamyšlení a nejen pro smích. Zajímavé srovnávat autorův pohled s pohledem dnešního člověka s jeho historickou zkušeností...