Požehnání

Originální název: The Blessing

Baronet - 2000
ISBN: 80-7214-275-5

Baronet (2000) 80-7214-275-5 226

Hrdinkou románu je předčasně ovdovělá mladá žena Amy, která zůstala na světě sama, pouze se svým několikaměsíčním synkem Maxem. Uchází se o ni mladý lékař David Wilding. Požádá svého staršího, dosud svobodného bratra o poněkud zvláštní pomoc. Přeje si, aby se Jason na čas k Amy nastěhoval jako chudý podnájemník a staral se o malého Maxe, zatímco se David bude ucházet o jeho matku. Multimilionář Jason souhlasí, neboť celou záležitost bere jako příjemné vytržení ze stereotypu. Vrátí se do rodného městečka v Kentucky, kde si už na něho nikdo nepamatuje, a ubytuje se v Amyině zchátralém domě. Sám netuší, do koho se zamiloval dřív - zda do roztomilého Maxe, nebo do jeho půvabné matky. Amy také není Jason lhostejný, věnuje mu dokonce více času i přízně než jeho bratrovi Davidovi. Amy začíná tušit, že její podnájemník není ztroskotancem, za kterého se vydává, a když jí Jason prozradí pravdu, rozhodne se k nečekanému řešení… (Založil/a: Martina)

Bloodym
  10. 12. 2013, 10:50
Amy rozhodně není nadšená, že ji Jason lhal a dá mu to najevo. Naštěstí malý Max má rád Jasona a svou matku miluje. Na příběh se současnosti, je Požehnání hezký příběh.
Evelýny
  8. 4. 2015, 10:27
Zpočátku jsem si myslela, že čtu spíše romantickou parodii. Když však tolerujete fantazii spisovatelky a přidáte k ní i tu svoji, tak se při čtení rozhodně nenudíte. Na některé epizody však moje fantazie nestačila. Nicméně jsem byla překvapena, že mě spisovatelka opět dokázala vtáhnout do děje. I když ke konci opět parodie.