Poslední Maův tanečník

Poslední Maův tanečník

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1451-0

Ikar (2010) 978-80-249-1451-0 488

Li Cunxin (Li Cchun-sin, nar. 1961) sklízel řadu let úspěchy na amerických i evropských baletních scénách. Narodil se v chudé čínské vesnici, v jedenácti letech se dostal na Pekingskou taneční akademii a jako nadějný student měl příležitost vycestovat na stáž do Ameriky. Po roztržce s čínskou vládou zůstal ve Spojených státech a šestnáct let působil jako tanečník a posléze první sólista v Houstonu, odkud se v roce 1995 přestěhoval s manželkou do Austrálie. Jeho životní osudy posloužily jako předloha pro úspěšný film.

Li Cunxin Li Cunxin
*26.01.1961

Francesco
  19. 12. 2013, 10:55
Mě tedy kniha chytla. Čtivý a pro mě těžko uvěřitelný příběh. Také poučný obraz čínské lidové republiky, kde se toho za 50 let zase tak moc nezměnilo.
EVASO
  26. 7. 2013, 11:00
Právě ta změna 11-ti letého kluka z úporného Maova režimu ve světovou baletní celebritu, uznávanou hlavně v západním světě, je velmi zajímavá. Musel mnoho vytrpět v nuzných a krutých poměrech Pekingské taneční akademie madam Maové, bez kontaktu s rodinou. Dlouho trvalo, než jeho rodiče pustila komunistická vláda do USA. To už Mao byl ovšem po smrti.
pavla 12
  15. 4. 2016, 20:14
Nevíte někdo kde se dá sehnat film? obchod nebo bazar. Knížku jsem četla a strašně mě bavila. Děkuji za odpověd
benny123
  1. 3. 2013, 18:48
Moc mě ta knížka nechytla. Autor sice píše hezky, spíš mě ale bavilo to popisování Číny a jak se pak po letech měnila, než samotný příběh. Holt biografie asi nebude můj žánr :)