Desátá symfonie

Desátá symfonie

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2798-6

Knižní klub (2010) 978-80-242-2798-6 352

Když věhlasný dirigent Thomas uvede na soukromém koncertě údajnou rekonstrukci první věty Beethovenovy mytické Desáté symfonie, je to pro svět vážné hudby převratná událost. Mladý muzikolog Daniel Paniagua však pochybuje, že Thomas dokázal vytvořit tak dokonalou skladbu jen na základě skladatelových náčrtků. Co když originální partitura Desáté existuje a dostala se Thomasovi do rukou? Poté co je Thomas zavražděn, pomáhá Daniel při řešení případu a setkává se s celou řadou vlivných lidí, od podivínského milionáře až po Napoleonovy potomky. Podaří se Danielovi rozšifrovat fragment záhadné partitury, vytetovaný na hlavě oběti, odhalit vraha a získat neznámou Beethovenovu symfonii?

Joseph Gelinek Joseph Gelinek

Margret
  7. 10. 2011, 22:45
Skvělé spojení světa hudby a kriminalistiky. Ze začátku mnoho postav, ve kterých jsem se často ztrácela, ale příběh mě postupně vtáhnul natolik, že i po delší době si všechny hrdiny pamatuji jako bych je potkávala každý den. Jako hudebníka mě překvapilo, co všechno se dá skrýt v partituře :)
DarthMedved
  7. 1. 2013, 12:30
Sice jsem se musel prokousat začátkem (asi 1/5 knihy), ale pak mě děj chytil a nepustil až do konce. Líbilo se mi přesunování děje v čase a přímé setkání s Beethovenem. Oproti jiným knihám které jsem si oblíbil je tato psaná poněkud střízlivým, možná někdy až suchým stylem, ale k prostředí klasické hudby ve kterém se děj odehrává to výborně sedí. Nevím jak se s tím vypořádají čtenáři kteří nemají hudební vzdělání bez kterého asi místy nebudou vědět která bije, ale kolegům muzikantům, kteří hledají jinou hudební literaturu než učebnici nauky můžu jen vřele doporučit.