Milovat z celého srdce

Milovat z celého srdce

Eminent - 2009
ISBN: 978-80-7281-385-8

Eminent (2009) 978-80-7281-385-8 496

Světoznámá kniha havajského spirituálního učitele Chucka Spezzana nazvaná Milovat z celého srdce nese skutečně příznačný podtitul Jak vyléčit zármutek. Je plná praktické moudrosti a pojednává především o tom, jak můžeme zacelit rány v našem srdci. Autor v ní čerpá z více než třicetileté psychoterapeutické praxe, během které u tisíců lidí poznal peklo zármutku a jeho destruktivní vliv na život. V důsledku zármutku se cítíme poražení, jsme zklamaní, zahořklí - a tím neodvratně spějeme k další truchlivé chvíli, která nutně musí přijít. Tato kniha dodává odvahu. Podrobně analyzuje stav zármutku a ukazuje, jakým způsobem se všechno odvíjí od našeho rozhodnutí, zda se naše srdce a život stanou soudržným celkem. Nabízí také naději a cestu ke změně, aby se každý z nás mohl konečně naplno radovat ze života a z lásky. Vysvětluje, co je nám všem společné, a dělá to takovým způsobem, že se díky hlubokému porozumění a účinnému léčení dokážeme osvobodit od bolesti. Pokud si tuto knihu přečtete a pokud budete poctivě provádět cvičení, která vám nabízí, jen sotva se znovu slepě poženete do pasti, kterou přináší zármutek. Vrátí se vám síla a srdce – základní součásti šťastného života.

Chuck Spezzano Chuck Spezzano

Zuzzka
  11. 6. 2013, 13:08
Četla jsem asi 2 kapitoly, a je to velice zajímavé, v podstatě pravdivé a povzbudivé. V knihkupectví jsem pak zjistila, že je kniha docela tlustá a po zběžném prolistování se osobně obávám, že tam více mluví o zármutku než o jeho léčení. Nicméně je zajímavé, že to tady ještě nikdo nehodnotil :D