Encyklopedie naší přírody

Encyklopedie naší přírody Originální název: Encyklopedie naší přírody

Slovart - 2010
ISBN: 978-80-7391-390-8

Slovart (2010) 978-80-7391-390-8 176

Naše příroda je bohatá a rozmanitá a vy se o tom můžete přesvědčit v knize Encyklopedie naší přírody. Po dlouhé době se dostává na knižní trh původní publikace, v níž najdete vše podstatné o naší přírodě. Na rozdíl od běžných obrazových atlasů a příruček ukazuje přírodu uceleně po jednotlivých stanovištích. Autoři jich vybrali celkem 26 od lužních a horských lesů přes louky a pastviny, jezera, řeky, rašeliniště až po parky a obory, vesnice a města i obnovenou krajinu. Neobyčejně věrohodná dioramata, velké množství fotografií a kreseb i čtivý text vám v jednotlivých biotopech představí typické druhy rostlin a živočichů či naopak vyslovené vzácnosti. Encyklopedie zároveň nabízí netradiční pohled "za oponu" přírody, upozorňuje na skryté souvislosti a ukazuje rozmanité projevy živých tvorů, které často přecházíte bez povšimnutí. Doslova vám otevře oči, s její pomocí najednou objevíte při svých toulkách tolik zajímavých věcí, až budete překvapeni. Věříme, že tím víc si budete přírody vážit a chránit ji.