Maroko a Západní Sahara autem

Maroko a Západní Sahara autem

Beletris - 2010

Beletris (2010)

Z Evropy to je do Maroka jen kousek po vodě a kromě toho se zastavíte v Barceloně,granadské Alhambře nebo na dalších místech,která vám autor této knihy poradí. Jen málo států je tak rozmanitých jako právě Maroko. Sever s bílými městy versus rudý jih symbolizují základní kontrasty této starobylé země s bohatou minulostí – a nejen ty barevné... Je zde různorodé klima, rozmanitá příroda, fascinující scenérie, pestrý život domorodců. Zejména proto je tolik turistů, kteří se sem rádi vracejí. Autor, jinak brněnský patriot, shrnuje své poznatky z mnoha cest, ve snaze přispět cennými zkušenostmi všem, kteří se chtějí setkat se stále ještě tradiční exotikou nejzápadnějšího Orientu, a zvláště pak těm, kteří touží po individuálním poznávání cizích zemí s trochou dobrodružství a spoustou zcela původních a neopakovatelných zážitků. Tím vším se jeho kniha řadí mezi to nejlepší, co bylo o těchto zemích u nás napsáno.