Lumpárny začínají / Zlodějina pro začátečníky

Originální název: Burglary for Beginners
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2179-9

Fragment (2014) 978-80-253-2179-9 192 Vyšlo pod názvem Lumpárny začínají.
Fragment (2010) 978-80-253-1074-8 192 Vyšlo pod názvem Zlodějina pro začátečníky.

…aneb když uličníci zachraňují svět

Malý Tomáš Fuk žije se svou matkou ve zločinem prolezlém městě Wildpoolu. Když se tak jednou potlouká po ulici, osloví ho záhadný pan Morous s nabídkou, která se neodmítá. Tomáš začne studovat na Švindlově uličnické akademii a jeho život se od základu změní. Při zubech svojí babičky přísahá, že bude dodržovat školní řád a boj uličníka za lepší život chudých začíná...

Neskutečně vtipné čtení vyvolávající z hrobu odkaz krále zbojníků Robina Hooda, který také bohatým lumpům bral a chudým v nouzi dával...

První dva díly u nás vyšly v sérii s názvem Shwindlova zločinecka akademie.

Magyana
  29. 5. 2013, 20:05
Tohle je přesně ta knížka, kterou vaše dítě poslouchá s napětím, ale vy se u ní trápíte.
Syn byl nadšený zločineckým prostředím, já se u hloupoučkého příběhu nudila. A ty rádoby vtipné poznámky, kterými vypravěč příběh přerušuje, snad ani nekomentuji.
honzik10
  1. 5. 2014, 10:49
Dávám tři hvězdy. Moc se mi líbilo prostředí ve kterém se kniha odehrávala. Pro mne byla kniha zpestřením četby,protože jsem nikdy nečetl knížku se zločineckým dojmem a to mi právě přišlo jako zase něco úplně nového. Naopak co se mi nelíbilo,byly až nudné vsuvky autora,které mě nebnavily a chvílemi mi přišly až zbytečné. Knihu beru jako průměrnou.