Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Věnečky

72%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Věnečky Originální název: Une piéce montée
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nejnovější vydání:
Host - 2010
ISBN: 978-80-7294-375-3
Počet stránek: 208
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2010) 978-80-7294-375-3 208

Ve starobylém venkovském kosteláku a večer na nedalekém statku se koná velkolepá svatba. Snoubenci, jejich rodiny i sezvaní hosté patří ke společenské smetánce - advokáti, lékaři, podnikatelé. Svatba je promyšlena do nejmenšího detailu, nic nesmí narušit dokonalou oslavu. Průběh dnes popisuje postupně několik účastníků svatby, každý z nich vidí události jinak, každý v nich hraje jinou roli. Jejich prožitky a pocity se vzájemně doplňují. Pod lesklým povrchem svatby se však objevuje mnohem drsnější skutečnost. Navzdory svému hmotnému zajištění je jen málokterý z hostů skutečně šťastný.

Ve Francii se kniha setkala s velkým čtenářským úspěchem a objevila se na předních místech žebříčků prodejnosti. V roce 2007 získal román cenu Prix des Lecteurs du Livre de Poche a v současné době vychází v jedenácti zemích. Desátého března 2010 se konala premiéra stejnojmenného francouzského filmu, natočeného na motivy této knihy.

(více)  
Blandine le Callet Blandine le Callet
*??.??1969


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

marta-b
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 12. 2012, 11:07
Podle mě moc krásná knížka plná silných životních příběhů. Určitě řadím mezi oblíbené. Autorka v popisech životních osudů několika postav úžastnících se svatby Bereniky a Vincenta naprosto dokonale vystihla lidské povahy, zachytila různé pohledy na svět a moc mě to čtení bavilo. Doufám, že se brzy objeví na trhu další knížka z dílny Blandine le Callet.
chrispe
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 10. 2012, 20:31
Jedna nóbl svatba očima devíti lidí. Kniha se mi četla lehce, strávila jsem nad ní dvě odpoledne. Nejvíc se mi líbil pohled malé Pauline a Marie (kterou jsem podle prvních informací právě v příběhu Pauline očekávala úplně jinou). Naopak část kněze Bertranda a Maddy mě poněkud nudila. Je to pro mě trochu zklamání, čekala jsem něco víc a navíc kromě samotné svatby jsem nenašla žádnou spojnici... žádné vyvrcholení příběhů. Je to prostě jen malá sonda do životů lidí, kteří se nezbaví svých životů jen proto, že se někdo žení, vdává... a proto má být čtenář nejspíš šokován, že se na svatbě (která má být šťastným dnem) dějou skrytá dramata. No... to je mi novinka.
Raggen
60% 60% 60% 60% 60%
  16. 9. 2014, 15:17
Knížka je to hezká, dobře a rychle se čte, jen ve mě nezanechala až tak hluboký dojem. Nevím, ale to že má každý účastník svatby nějaký problém, odehrávají se v něm osobní dramata a není tak úplně "oukej" pro mě není až takovým překvapením... Jsme přece jen lidi, že... Nicméně některé příběhy byly zajímavé (Maddy mě dostala nejvíc), jiné méně - část Bertranda pro mě byla spíš utrpením. Nicméně 3/5 - čtivé, chvílemi zajímavé a krásná obálka ;o)