Peklo a ráj

Domino - 2007
ISBN: 80-86128-79-2

Domino (2007) 80-86128-79-2 442
Domino (2000)

Elisa žije na venkovské šlechtickém sídle a má vše co si může mladá dívka přát – krásu, šlechtický titul a bohatství. V hloubi duše však střeží šokující tajemství – je nemanželskou dcerou anglického krále Jindřicha II. Kdyby vyšla pravda najevo, závistiví příbuzní by udělali vše pro to, aby se z ní stala obyčejná, i když výjimečně půvabná venkovská dívka. Jindřich II. však zakrátko umírá a na trůn nastupuje Richard Lví srdce, v jehož službách působí obávaný sir Bryan Stede, řečený Černý rytíř. Tento vynikající válečník dostane od nového krále odměnu: smí se oženit s bohatou šlechtičnou, aby získal majetek i postavení. A za jeho nevěstu byla určena právě Elisa, která je ovšem zamilovaná do jiného muže. Marně se však brání smluvenému sňatku, protože sir Bryan ji zajme a posléze dovede k oltáři. Může být ale manželství uzavřené za takovýchto okolností šťastné? (Založil/a: Martina)

Scarlett
  26. 12. 2013, 20:08
Líbí se mi, že oproti jiným dílům tohoto žánru je zde dost reálií a historických faktů. I když se knížka četla jedním dechem, byla napínavá i romantická, přesto je to "jen" obyčejný slaďák, který sice neurazí, ale ani vás neposadí na zadek.
Syssinka
  13. 11. 2012, 9:34
Tak to byla jedna z mála knih, kdy mi bylo líto, že skončila. Je zamilovaná, napínavá..zasmála jsem se. Vřele doporučuji.