Grilujeme + 300 receptů

Grilujeme + 300 receptů Originální název: Grilujeme + 300 receptů

TeMi CZ - 2010
ISBN: 978-80-87156-53-7

TeMi CZ (2010) 978-80-87156-53-7 136

Všichni víme, co je grilování. Tento způsob tepelného opracování potravin, především masa, se k nám dostal z anglického prostředí. A my jsme si ho osvojili a přizpůsobili podle svého gusta, jímž je naše česká kuchyně tak proslulá. Grilujeme rádi a často a všechno možné, nejen maso. Grilujeme venku i doma, sami i s přáteli a pro potěšení, ale především abychom si jaksepatří pochutnali. Jak grilovat a co všechno k tomu potřebujeme, abychom byli všichni spokojení, to se lze dočíst v této příručce. Napsal ji zkušený potravinářský odborník a expert na maso a jeho zpracování a využití MVDr. Ladislav Černý, působící jako ředitel Střední odborné školy potravinářské a služeb v Brně. Nejenže v ní sepsal spoustu praktických rad o grilech, jejich údržbě, zacházení s nimi a o vlastní přípravě pokrmů, ale také – a to především – ji doslova napěchoval množstvím receptů. Originálních i převzatých, ale vlastnoručně odzkoušených a samozřejmě ochutnaných nejen jím samotným. Najdeme zde recepty na přípravu všech druhů masa - vepřového, hovězího, telecího, skopového a jehněčího, drůbežího i zvěřiny, ryb a korýšů, mletého masa i uzenin. Autor doplnil i recepty na grilování zeleniny a ovoce včetně dezertů. A připojil i doporučení, které nápoje se k posezení u grilu hodí a jak je připravit. S pomocí této příručky si můžeme uspořádat skutečné hody a pochutnat si na vlastnoručně připraveném pokrmu a dopřát si příjemnou atmosféru grilovací party.