Slavné záchranné akce 2. světové války

Slavné záchranné akce 2. světové války

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2707-8

Knižní klub (2010) 978-80-242-2707-8 320

Za druhé světové války se zrodily působivé příběhy odvahy a hrdinství. Tato kniha zachycuje osudy některých hrdinů z „největší generace“ vojáků, námořníků a letců, kteří pro své bratry a sestry ve zbrani riskovali všechno. Jiné příběhy vyprávějí o statečných civilistech, kteří doma ukrývali židy nebo pomáhali spojeneckým vojákům, uvízlým za nepřátelskými liniemi. Najdete zde také hluboce osobní dramata – například plán Lucie Aubracové na osvobození jejího manžela z vězení gestapa. Jedno však mají všechny společné: nevyčerpatelné zásoby odvahy a lidskosti, které přiměly obyčejné muže a ženy riskovat nebo i obětovat vlastní životy, aby zachránili druhé ze smrtelného nebezpečí.

Thomas J. Craughwell Thomas J. Craughwell

delfinek
  11. 6. 2013, 15:07
Dvacet dva příběhů o lidské statečnosti,ale hlavně připomenutí doby,kterou si moje generace těžko představuje...kolik z nás by toto dokázalo??? Lehce čtivá kniha faktu,jen svou vahou je poněkud nevhodná pro čtení vleže :-)))))))
Blancaa
  22. 10. 2012, 11:48
Ve zkratce popsány některé hrdinské činy těch, kteří zachraňovali Židy a riskovali tím svůj život. Pro hlubší informace o této problematice, musíme ale zajít jinam.