Originální název: Gladly the Cross-Eyed Bear
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-305-0

BB art (2013) 978-80-7461-305-0 664 Knihy Mary, Mary, Byla jedna holčička a Šilhavý medvídek vyšly jako omnibus
BB art (2003) 80-7341-126-1 240
BB art (2001) 80-7257-706-9 240

Vraždit je hračka: Lainii vzali hračku, a proto vraždila. Tak si vykládá obžaloba případ návrhářky hraček, která obvinila svého bývalého zaměstnavatele, že jí ukradl nápad, šilhajícího medvídka, na kterém pak vydělal. Brett Toland tvrdil u soudu opak, než jej umlčela ruka vraha. Matthew Hope má dva úkoly: vrátit Lainii hračku a očistit ji od podezření z vraždy... (Založil/a: Tanmut)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

Děčínský
  4. 7. 2016, 17:52
V roce 2014 vyšly tři příběhy Ed McBaina: Mary..; Byla jedna holčička a Šilhavý medvídek. V hlavní roli M. Hope a spol. Přestože jsem přečetl téměř vše co bylo přeloženo do češtiny, tak jsem autora "nepoznal". byl jsem zklamán. Co se změnilo v mužích zákona? Více sexují, pijí a méně projevují sociální cítění. Autor asi vyčerpal svůj tvůrčí potenciál v 87.revíru a tak plní stránky více balastem než zajímavým dějem. Nebudu to rozvádět.