Celkem jde o Merde

Celkem jde o Merde Originální název: Merde Happens

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02267-3

Albatros (2009) 978-80-00-02267-3 296

Paul West je až po uši ve finančním merde. Jediná cesta, jak z toho ven, je přijmout pochybné místo, projet napříč Amerikou v Mini Cooperu, propagovat svou oddanost královně a reprezentovat tak Británii v soutěži o světovou metropoli turistiky. V autě s ním cestuje jeho francouzská přítelkyně Alexa a chvíli i americký poeta Jake, hovořící plynnou frangličtinou, jehož hlavním životním cílem je vyspat se se ženami všech národností světa. Úžasný road trip začíná v New Yorku a vede přes Boston, New Orleans, Las Vegas až do Miami a Los Angeles. Během cesty Paul zjišťuje, zda je v Americe opravdu víc pomatenců než kdekoli jinde na světě, a užívá si zemi neomezených možností, kde se všichni zajímají o vaše křestní jméno. Zemi se spoustou motelů, které jako by vypadly z thrillerů Stephena Kinga, a zemi, kde mají vysoké školy pro roztleskávačky. To, že se soutěž tak úplně nevyvíjí, jak by měla, Paulovi nakonec ani moc nevadí. Nikdo neví lépe než on, že jde stejně celkem jen o merde... (Založil/a: cahia)

vanous95
  12. 1. 2015, 6:44
Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení knížky, protože já jsem se již potřetí skvěle bavil. Clarkův humor mi sedí a těším se, až se dostanu k další z jeho knih.
MargarethMatthews
  19. 6. 2013, 17:06
Musím říct, že třetí kniha mne nadchla zase o trošku více, než ta druhá. Zase další spletitá cesta plná britského humoru a vzhledem k tomu, že mám blízko i k Americe, tak jsem se skutečně velice bavila. Vřele doporučuji!
Raggen
  3. 9. 2013, 8:56
Nedočteno.. Nevím proč ale tahle kniha se mi nedostala vůbec pod kůži a ničím mě nepřitáhla.. Nějak ani nemám chuť zkoušet od autora něco jiného.. Uvidím časem..
laile
  12. 8. 2015, 17:57
Americky Paul West mi tak sympaticky nebyl, neslo ho litovat, za spoustu problemu si muze sam. Jejich rozbroje s Alexou nebyly tak vtipne a nepusobili tak seriozne. Ale presto mela kniha pasaze, ktere za to staly. Ale zatim nejslabsi cast teto serie.
Zuzanice
  12. 10. 2013, 16:39
Tento díl mě teda zatím bavil nejvíce. Smála jsem se téměř po celou dobu. Paula je mi strašně líto.:D ale věřím,že v další knize bude mít alespoň trochu víc štěstí. Alexe a Elodii bych nejradši zakroutila krkem.:D