Všechny řeky jdou do moře, moře se však nenaplní - Paměti 2.

Všechny řeky jdou do moře, moře se však nenaplní - Paměti 2.

Nezjištěno / Jiné - 2007
ISBN: 978-80-7205-744-3

Nezjištěno / Jiné (2007) 978-80-7205-744-3 519

Paměti Elie Wiesla, člověka, který se rozhodl stát se bojovníkem, vyučovat, sdílet, svědčit, odhalovat a zmenšovat samotu obětí, mají několik vyprávěcích pásem, střídajících se s velkou pestrostí. Hlavní těžiště leží ve zprávách o stavu světa, tak jak jej autor zažíval na četných cestách do zahraničí a jak k němu doléhaly ohlasy světových událostí. Druhý proud tvoří vlastní osudy a literární činnost, prokládané talmudickými úvahami o všech podstatných věcech člověka i lidstva. Wieselovy memoáry dávají možnost nahlédnout do soukromí i do veřejného působení vzácné osobnosti, angažovaného účastníka a svědka nejdůležitějších událostí dvacátého století.

teite
  15. 5. 2016, 13:50
Vynikající kniha, ze které místy mrazí. Zároveň však v člověku vzbuzuje naději, že vše hrozné se dá překonat, že v člověku je ohromná síla.
Palahniuk
  24. 9. 2013, 23:03
Možná jsem to s pěti hvězdama přepískla, ale nemůžu si pomoct. Život Elieho Wiesela je jedinečnej stejně jako jeho vypravěčský um. Paměti 2 (ale i Paměti 1) nejsou nic na čtení k vodě. Vracela jsem se k nim, četla jsem je v průběhu půl roku, ale stojí za přečtení, rozhodně!