Dějiny filmu

Dějiny filmu Originální název: FIlm History: An Introduction

Nakladatelství Lidové noviny - 2007
ISBN: 978-80-7331-091-2

Nakladatelství Lidové noviny (2007) 978-80-7331-091-2 846

Historie vesmíru zvaného kinematografie se vším, co k němu patří, psaná poutavou formou předních světových filmových historiků, manželů Kristin Thompsonové a Davida Bordwella. (Založil/a: Moonwatcher)

Kristin Thompson Kristin Thompson
*??.??.1950

David Bordwell David Bordwell
*23.07.1947

Ghoulman
  24. 4. 2016, 12:25
Kristin Thompsonová a David Bordwell si vytyčili velmi ušlechtilý cíl a to v jedné knize shrnout dějiny filmu (alespoň základním způsobem) v jejich celistvosti. Bohužel, takový úkol je nejen nesnadný, ale řku-li takřka nesplnitelný. Protože v žádném díle, zabývajícím se dějinami není v podstatě možné se vyhnout selektivnosti a ta zase vede zákonitě k (někdy více, někdy méně) opodstatněné kritice. Nicméně i přes všechny výtky je pravdou, že dnes by jste hledali jen těžko podobně ucelený a široký přehled dějin filmu.
NinadeL
  3. 2. 2013, 13:32
Doposud jsem nedocenila tuto další filmologickou Bibli, minimálně se pozastavuji nad její rolí v celém oboru a jen se pravidelně směji nad Katarinou Söderbaumovou mezi všemi těmi skvělými myšlenkami, které se zřejmě ztratily v překladu.
mantazia5
  16. 10. 2010, 14:54
Moze mi prosim niekto poradit, kde sa da tato kniha zohnat? Velmi, velmi by som ju chcela. Za akukolvek radu dakujem!!
_____________________________________________________________________________________________________