Obraz člověka a přírody v zrcadle biologie

Obraz člověka a přírody v zrcadle biologie Originální název: Obraz člověka a přírody v zrcadle biologie

Academia - 2008
ISBN: 978-80-200-1592-1

Academia (2008) 978-80-200-1592-1 328

Kniha je souborným vydáním autorových textů k biologické antropologii a jejím dějinám, s přihlédnutím k dějinám biologických disciplín vůbec. Vzhledem k tomu, že tyto práce a eseje vznikaly v období skoro dvaceti let (1995-2007), rozhodl se autor uchovat jim určitou míru "autonomie" v tom smyslu, že se nepokoušel spojit dva nejdůležitější z nich, Malé dějiny biologie a Obraz člověka v dílech některých význačných biologů 19. a 20. století, ale ponechal je oddělené jako samostatné celky.

Martin_cz
  21. 7. 2016, 0:14
Shrnutí dějin biologie z pohledu, který jsem předtím neviděl. Hezky popsaný vliv prostředí na výzkum vědce a zajímavé podrobnosti k velkým dějinám, které jsou nám známy. Jistě stojí za přečtení pro lepší background už jen ke kritickému pohledu na "výrobu" vědy.