Život ve staletích - 13. století - Lexikon historie

Život ve staletích - 13. století - Lexikon historie Originální název: Život ve staletích - 13. století - Lexikon historie
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Moba - 2010
ISBN: 978-80-243-3809-5

Moba (2010) 978-80-243-3809-5 128

Další díl ojedinělého projektu známého historika a oblíbeného spisovatele, který představuje život v českých zemích od doby knížecí až do konce feudalismu. Kniha popisuje, jak se proměnil život všech vrstev tehdejší společnosti ve 13. století. I nadále autor vychází z dostupných historických pramenů a spojením odborné erudice a svého vypravěčského umění vytvořil ojedinělé dílo, které všem zájemcům přehledně a současně zajímavě přiblíží jedno z nejvýznamnějších období českých dějin. Text opět doprovází řada fotografií, kreseb, plánků a ukázek z dobových pramenů.

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

CarolineS
  8. 5. 2013, 11:10
Jedna z prvních knih od pana Vondrušky, která se řadí mezi literaturu faktu, nezklamala. Mě osobně hodně zajímá život lidí ve středověku, možná dokonce více než bitvy a politika, proto je pro mě a lidi podobné jako stvořená. Dozvíme se v ní o denním životě jak chudých, tak i zámožných a to v širokém rozpětí počínaje samotným založením vesnice až po sexuální život a postavení ženy v tehdejší společnosti.