Brána do vesmíru - Odpovědi na záhady kosmu

Brána do vesmíru - Odpovědi na záhady kosmu

Nezjištěno / Jiné - 2010
ISBN: 978-80-205-0614-6

Nezjištěno / Jiné (2010) 978-80-205-0614-6 222

Na otázku, co je podstatou času, odpověděl kdysi Albert Einstein lapidárně: "Čas je to, co vidíme na hodinách." Jak vznikl vesmír a především proč? Existovalo něco již před Velkým třeskem, snad nějaký druh předchozího vesmíru? Je náš kosmos nekonečný? Co je čas a jak vzniká realita? Jsme ve vesmíru sami, nebo na vzdálených planetách existují nějaké formy života? Jsou cesty časem pouhými výplody autorů sci-fi? Staneme se jednou v budoucnu oběťmi kosmické katastrofy? Kdo zavinil změny klimatu, člověk nebo příroda? Disponuje Měsíc skutečně tajuplnými silami, které nás okrádají o spánek a mají vliv na život na Zemi? Nikdo nedokáže přesně říci, zda-li někdy bude člověk putovat časem. Tato kniha svým odborně kompetentním, lehce srozumitelným a zároveň poutavým vyprávěním jistě pomůže mnohým čtenářům získat nové poznatky o mystériích kosmu.