Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zavíráme!

61%
3 28
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zavíráme!
 Všechny obaly
Zavíráme!
 Všechny obaly

Podtitul: Hlava XXII po XXXIII letech


Autor:


Nejnovější vydání:
Plus - 2016
ISBN: 978-80-259-0565-4
Počet stránek: 536
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Plus (2016) 978-80-259-0565-4 536

Yossarian, kterému se sice nepodařilo naplnit sebezáchovný sen o švédských blondýnách, ale jinak válku šťastně přežil, se tu po desetiletích dosti pestrého života znovu vyrovnává se strachem ze smrti, tentokrát už ovšem neodvratnou, protože se blíží konec jeho života; spolu s ním ovšem končí i celý jeho svět, svět generace hluboce poznamenané druhou světovou válkou, a s ním se v této někdy velmi smutné, jindy hellerovsky rozverné knize hroutí i doposud všeobecně platný hodnotový systém, který vymezoval Yossarianovu existenci, a přichází apokalyptický Konec absolutní.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

scajo
40% 40% 40% 40% 40%
  26. 12. 2012, 19:57
Hlavu 22 miluju, a možná právě proto mě její pokračování, které se odehrává po dlouhých letech, dost zklamalo. Není to úplně špatné, ale míst, kde bych se řáchal smíchy jako u původní knihy, je tady zoufale málo, nemluvě o mrazivých momentech - ty nejsou asi žádné. Nemůžu se ubránit dojmu, že jakkoli navazovat na Hlavu 22 a takhle uzavírat Yossarianův osud bylo prostě zbytečné.
Kimon
20% 20% 20% 20% 20%
  20. 11. 2013, 12:07
Měl jsem možnost číst předcházející knihu Hlava XXII i shlédnout film. Co první? Chopil jsem se knihy. Říká se, že obvykle knihy bývají zajímavější než filmová podoba. V řádcích, slovech a větách jsem se doslova utápěl nepochopením a nudou. Odložil jsem tedy knihu, a založil DVD do přehrávače doufaje, že film mi poselství knihy napoví lépe a pak si budu moci, již dokonaleji připraven, knihu dočíst. Bohužel, ani filmové zpracování mě neposunulo k pochopení a obdivu. Je mi líto, ale tento údajně nejslanější klasický protiválečný román mě nezaujal. Film jsem dokoukal, knihu nedočetl. Následně a i vlastně náhodně se mi dostala po několika měsících do rukou kniha, volné pokračování Hlava XXII s názvem "Zavíráme"(vydáno 33. let po první části). Ochutnal jsem. No prostě hrůza! Tentokrát toto druhé "veledílo" oplývá jakýmsi samolibým a sebestředným humorem k poválečné současnosti i ve vzpomínkách na válečné období, takže opět s nechutí odloženo. Dohrabal jsem se ke 189. stránce z 542. Myslím, že Josepfa Hellera už nikdy více. Děkuji, ne.