Dárcovství - jak každý z nás může změnit svět

Dárcovství - jak každý z nás může změnit svět

Volvox Globator - 2008
ISBN: 978-80-7207-674-1

Volvox Globator (2008) 978-80-7207-674-1 231

Kniha bývalého prezidenta Spojených států vybízí každého občana k činům, protože každý z nás může svou měrou přispět ke změnám světa. Clinton představuje novátorské úsilí moderních společností a organizací v řešení problémů a poskytování pomoci jiným. Nabádá každého, aby se zamyslel nad tím, co bez ohledu na výši příjmu, časové možnosti, věk či nadání může učinit, aby pomohl jiným lidem, a tak jim dal šanci také prožít jejich sny. Bývalý prezident se dělí o vlastní zkušenost i o praxi dalších dárců – nevládních a neziskových nadací a organizací. Ukazuje, že obdarovat někoho vlastním časem, dovednostmi či ideami je stejně důležité a účinné jako finanční dar. Clinton naléhá na výrobce, aby vyráběli energeticky úsporné produkty ohleduplné k životnímu prostředí a aby pomáhali třeba jen tím, že budou zaměstnancům poskytovat spravedlivé mzdy a řádné pracovní podmínky. Tvrdí, že jeden z nejvýznamnějších způsobů dárcovství je veřejný tlak na změny ve vládní politice a popisuje kroky, které může podniknout skutečně každý. Působení Billa Clintona po odchodu z Bílého domu mělo obrovský dopad na životy milionů lidí po celém světě. Prostřednictvím své nadace se mj. angažoval v odstraňování důsledků přírodních katastrof v Asii i Americe, a právě proto ho světové veřejné mínění začalo vnímat za mezinárodního mluvčího a za příklad Moci Dárcovství. „My všichni dokážeme dělat velké věci,“ říká Bill Clinton. „Doufám, že lidé a příběhy v této knize pozvednou ducha, dojmou srdce, a názorně ukáží, že občanský aktivismus a služba veřejnosti mohou být mocnou silou ke změnám světa.“

Bill Clinton Bill Clinton
*19.08.1946