Kurz tvůrčího psaní

Originální název: Writting Class

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2660-6

Knižní klub (2010) 978-80-242-2660-6 304

Detektivní příběh z moderního a oblíbeného prostředí kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost. Osamělá, stárnoucí spisovatelka Amy Gallupová je postavena před nesnadný úkol – odhalit strůjce útoků vedených na členy její nové skupiny studentů. Nepomůže ani rozpuštění kurzu, nadšení účastníci v něm – a v pátrání po pachateli – pokračují tajně. Útoky se však stupňují a brzy se z nevinných kanadských žertíků stanou vražedné skutky a z adeptů spisovatelského řemesla jejich oběti.

chrispe
  5. 1. 2013, 14:13
Po dlouhé době jsem sáhla po detektivce a byla to dobrá volba. Začetla jsem se do ní lehce a vzápětí si oblíbila většinu postav (asi nejvíc Charltona Hestona:). Musím se přiznat, že jsem opravdu dost přemýšlela o tom, kdo je Snajpr a ze všech těch postav se mi stoprocentně podařilo vyřadit tři... což je tuším ze třinácti dost málo :) Dávám tři hvězdy, protože mě trochu zklamal konec. Snajpra jsem neodhalila (i když jsem o té osobě přemýšlela, ale to i mnoha dalších), ale zase nemůžu říct, že by mě to nějak překvapilo. Chybělo mi tam to wau.
Celkově mi styl psaní, prostředí, postavy i příběhy připomínali něco známého. Něco jako seriály osmdesátých let "mixnuté" Agathou Christie a ještě něčím. Každopádně příjemné čtení... a ty postavičky mi chybí už teď :)
nataliethomp
  26. 1. 2016, 13:53
Bohužel, mě tato kniha příliš nezaujala, což také dosvědčuje to, že jsem posledních 60 stran nebyla schopna dočíst, jelikož ten "poutavý děj", který je zde zmíněn v jiném komentáři, mě zkrátka poutavý nepřipadal. Zpočátku mě kniha vtáhla a bavila svým dějem, ale ať už to bylo dějem, nebo "suchým" popisováním skutečností, to nevím. "Podivínka" Amy mi připadala podivná na prvních stránkách knihy, ale poté byla spíše divná a nudná. Rozhodně bych knihu nepřirovnávala ke stylu psaní Agathy Christie, jelikož se kniha s její tvorbou nedá vůbec srovnávat. Knihu nedoporučuji.
NomenOmen
  14. 1. 2015, 21:13
Amy je trošku podivínka, ale byla mi velmi sympatická. Vrahova přezdívka mě vždy trochu pobavila. Co se týče díla samotného, přišlo mi skvělé: Atmosféra napínavá, příběh poutavý, měl spád, obsahoval i zajímavé myšlenky, co se samotného psaní týče. Postavy vylíčené velmi realisticky. Moc se mi to líbilo :-)