Vychováváme děti a rosteme s nimi - Od neshod a kárání ke svobodě, rozvoji a radosti

Práh - 2010
ISBN: 978-80-7252-287-3

Práh (2010) 978-80-7252-287-3 232

Důvěra - Dokazuje, že jen děti, které dostaly bezpodmínečnou lásku a důvěru svých rodičů, vyrůstají v sebevědomé lidi, emocionálně odolné a schopné vést své životy samostatně a radostně.

ssuva
  25. 10. 2012, 12:20
Nejsou to moje slova, ale mám ráda ucelenost. Takže sem dodávám celou -resp. úvod, který byl uříznut, k anotaci z webu Knihy.ABZ.cz

Kniha respektované americké terapeutky a rodinné poradkyně představuje ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a namísto mentorování, ovládání a manipulace je s dítětem zacházeno s úctou a respektem. Nejen teoreticky, ale i na mnoha příkladech z praxe zjistíme, že svým dětem můžeme důvěřovat a bezpodmínečně je milovat. Pouze se musíme zbavit starých naučených a nefunkčních vzorců chování. Proč je tato kniha výjimečná? Láska - Vysvětluje, proč ovládání, manipulace a tresty ve výchově nefungují. Otevřenost - Ukazuje postup, jak se špatných výchovných vzorců zbavit a růst spolu se svými dětmi. Porozumění - Umožňuje nám, abychom porozuměli dítěti, které pak může naplnit své nejlepší předpoklady.
mab175
  12. 5. 2016, 9:42
Hlavně podle této knihy nezkoušejte vychovávat svoje děti. Já to zkusil u syna a poměrně rychle se z něj stal neuvěřitelnej spratek, se kterým se nedalo vydržet. Takže jsme se po nějaké době vrátili ke konvenčnějším výchovným metodám. Raději si přečtěte něco od Mazlish a Faber.
Mimochodem se ukázalo, že paní Aldort léta lhala o svém vzdělání, takže už jí ani moc nevěřim ty historky, které v knize popisuje.