Originální název: The Canterbury Tales

Academia (2010) 978-80-200-1737-6 412
Albatros (1985)
Albatros (1976)
Naše vojsko (1956)

Nedokončená sbírka, soubor 26 povídek ze 14. století, většina je psána ve verších. (Založil/a: cahia)

Geoffrey Chaucer Geoffrey Chaucer
*1340 - †25.10.1400

VerenaLord
  29. 1. 2013, 23:00
Velice krásné povídky z dob minulých. Odehrávají se na území Anglie, jsou nenáročné, zajímavé a velice čtivé.
Buřinka
  19. 9. 2016, 14:13
Kniha povídek odehrávajících se ve středověké Anglii. Některé mě bavily více, jiné méně. Četla jsem je asi v 7. třídě na ZŠ (1989) a pan učitel koukal trochu pohoršeně, co že to čtu :-) asi se domníval, že to není určeno pro mou věkovou kategorii.
Kristýna de Brno
  15. 6. 2016, 20:22
Trochu jsem se obávala, že četba tohoto díla bude náročnější, ale František Vrba povídky dokázal přeložit velmi pěkně, čtivě a s respektem k původnímu stavění veršů. Co se týče samotných povídek, je velmi těžké je hodnotit jako jediné dílo. Jejich délka, témata, tón, jazyk i kvalita jsou natolik různé, že by takový pokus nikdy nemohl být fér. Ale řekla bych, že právě o to Chaucerovi šlo. Povídky si vyprávějí lidé různých stavů i vzdělání, a každý vypráví tak, jak umí. A právě tohle je na Canterburských povídkách neskutečně zajímavé. Jde o (sice značně zironizované) svědectví o dobové společnosti, nebo alespoň o tom, jak ji Chaucer vnímal. A co se z takového svědectví dozvíme? Především to, že lidé jsou vlastně pořád stejní, i když si často rádi myslí opak.
TOP povídky: Povídka mlynářova, Povídka lodníkova, Povídka odpustkáře.
Antinie
  6. 6. 2015, 16:35
Sttředověké povídky, u kterých jsem s prominutím úpěla žalem. Takovou kravinu jsem už dlouho nečetla !!!