20 000 mil pod mořem (komiks)

20 000 mil pod mořem (komiks)

Grada - 2010
ISBN: 978-80-247-3388-3

Grada (2010) 978-80-247-3388-3 72

Záhadná mořská příšera vyvolává paniku ve všech světových oceánech. Tato obluda má již na svědomí nejen řadu lodí, ale i mnoho lidských životů. Na moři není jediného místa, kde by byly posádky v bezpečí! Jako odpověď na časté útoky vysílá americká vláda do boje s netvorem výpravu s jasným cílem - vystopovat a zničit. Mezi členy výpravy jsou profesor Pierre Aronnax, mořský biolog, i s jeho věrným sluhou Conseilem, a také celosvětově pro-slulý lovec, Kanaďan Ned Land. Společně se vydávají na palubě bitevní lodi Abraham Lincoln za záhadnou příše-rou do hlubin oceánů. Podaří se jim ji ulovit? A odhalí tajemství, které ukrývá?

Jules Verne Jules Verne
*08.02.1828 - †24.03.1905

Tiwala
  4. 10. 2012, 23:09
Taky jedna z velice oblíbených knížek, které jsem četla jako menší. Líbí se mi hlavě originální a čtivý příběh, který se zaměřuje na podmořský život, který mě vždy zajímal.
monsulka
  10. 3. 2012, 21:44
Tato kniha je také skvělý komiks. Obrázky jsou rozhodně povedené, ještě aby ne, texty jsou úhledné a musím přiznat, že jsem si to raději přečetla v této verzi.
Edysss
  5. 11. 2013, 9:03
Tuto knihu jsem dostal jako ještě malý a tenkrát jsem ji četl několikrát. Pár dní zpátky mi přišla opět pod ruku a objevil jsem v ní spoustu skvělých fórků, které jsem jako malý nemohl pochopit. Výborně nakresleno, super atmosféra, neuvěřitelná nadčasovost příběhu a všudypřítomný cynismus a nadhled. Jinak podle mě nejlepší vtípek kreslíře -> když nedobrovolní návštěvníci obdivují knihovnu kapitána Nema a prohlašují, že v ní má skutečné unikáty. Kterou knihu zrovna bere profesor Aronnax do ruky? :-D
KapitankaNemo
  29. 12. 2011, 13:57
Miluji tuto knihu! Kapitán Nemo je tak úžasná bytost!! Dokonalý příběh.. A když si člověk uvědomí, že v té době ponorky vůbec nebyly!