Medvídek Kuma

Originální název: Medvídek Kuma

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-2128-9

Mladá fronta (2009) 978-80-204-2128-9 96

Pohádkový příběh o medvídkovi, jehož rodiče se rozešli. Otec, polární medvěd, se vrátil do své ledové říše a medvědice grizzly vychovala Kumu sama. Jeho asijská babička, černá medvědice Ayako, mu říkala Kuma, což znamená japonsky „roztomilý“. Malý medvídek toužil najít svého otce, a tak se vydal do Arktidy. Po cestě se seznámil s liškou Fleur de Nuit, kterou chtěl ulovit pytlák Rapki. Malý čtenář zažívá se zvířaty mnohá dobrodružství, a nenásilně se seznamuje s tématy mezilidských vztahů i ekologické výchovy.

S.monika
  16. 3. 2014, 16:43
Knížka se opravdu líbila .. nevím, jestli to bylo tou ilustrací nebo jednoduchým, milým příběh. Občas mi vstávají vlasy na hlavě ze současné dětské literatury, ale toto bylo krásně dětské, nic přemrštěného, infantilního. škoda, že mi není 9 let :)
Countee
  4. 5. 2014, 16:41
Opravdu kvalitní kniha pro dětského čtenáře, která se dotýká ekologických problémů. Martina Skala je nejen skvělá autorka, ale především ilustrátorka.