Alice a její muži. Hříšná Lizzie

Alice a její muži. Hříšná Lizzie Originální název: Manchester Marriage. Lizzie Leigh

Daranus - 2010
ISBN: 978-80-86983-86-8

Daranus (2010) 978-80-86983-86-8 112

Anne z novely Hříšná Lizzie (v originále Lizzie Leigh) prožívá trápení matky, která přišla o dospívající dceru. Lizzie před několika lety odešla do města za prací a od té doby o ní rodina dostala jen jedinou zprávu, na jejímž základě ji otec vydědil a proklel. Teprve na smrtelné posteli své manželce dovolil, aby po dceři pátrala, a Anne se vydává do dalekého, neznámého města, aby zjistila o Lizzie pravdu, byť by byla sebekrutější...

alča87
  7. 4. 2015, 18:45
Dvě povídky, které nejsou žádnou romantikou, ale tvrdou realitou. Autorka nezapře, že je současnice sester Bronteových a pro milovníky tohoto typu literatury je to skvěle strávená hodinka až dvě nad smutnými osudy hrdinů těchto povídek.
Bastet
  15. 10. 2011, 22:07
Dva zajímavé příběhy ze života obyčejných lidí. Víc se mi líbil příběh Alice a jejích mužů. Byl sice dost předvídatelný, ono tam není moc možností, ale rozhodně stojí za to. Příběh Lizzie mi přišel moc patetický a přehnaně vykonstruovaný. Milovníci klasické anglické literatury si přijdou na své.