Vévoda

Vévoda Originální název: The Duke

Alpress - 1997
ISBN: 80-7218-018-5

Alpress (1997) 80-7218-018-5 336

Romantický příběh autorky Catherine Coulterové je situován do Skotska minulého století. Hlavní hrdina vévoda Ian Carmichael zde jako poslední mužský potomek rodu zdědí venkovské panství. Rozhodne se, že sem přesídlí z Londýna, kde už se cítí znechucen nabubřelostí společenského života místní smetánky, k níž patří i jeho snoubenka. Ta se však městských radovánek a plesů vzdát nehodlá. Na venkově se Ian setká s řadou zajímavých vzdálených příbuzných - sestřenicemi, bratranci, ale i s intrikářskou a vypočítavou pratetou Addelou, která by ráda získala panství pro svého nevlastního vnuka Percivala. Do příběhu vstupuje láska mezi Ianem a otevřenou, upřímnou Brandy. Zvítězí tento čistý cit, anebo dosáhne svého Ianova hysterická a hrabivá londýnská snoubenka? Kdo je za intrikami, které jsou namířeny proti Ianovi? Kdo usiluje o jeho život? Bude zlo nakonec potrestáno a dobro odměněno? (Založil/a: Martina)

Bloodym
  16. 12. 2013, 20:56
V této knize je jsou kladní hrdinové tak kladní až mi z toho bylo špatně a ti špatní měli na hlavě černé klobouky, abychom je lépe poznali. Tohle bylo jedním slovem špatné.
marta-b
  23. 5. 2015, 22:32
Nedokázala jsem knížku dočíst, tak špatně je to celé napsané. Všechno je předvídatelné, hloupé a co mě nejvíc vytáčelo, byla stále se opakující úvodní slova staré paní: "Ba, ba, ..." Příšerné hlavně proto, že bez toho nezačala nikdy mluvit. To bych do konce knížky nevydržela ...