Samopal vz. 58

Samopal vz. 58

Naše vojsko - 2005
ISBN: 80-206-0765-X

Naše vojsko (2005) 80-206-0765-X 148

Renomovaný odborný publicista Ing. Jiří Fencl shrnul v této knize všechny v současné době dostupné informace o známém čs. samopalu vz. 58. Kniha začíní stručnou informací o autorovi projektu panu Jiřím Čermákovi, prvních čs. samopalech (podle soudobé terminologie útočných puškách), mapuje celý vývoj samopalu vz. 58 od stanovení jeho základní koncepce až po zavedení do výzbroje čs. armády, a to včetně souvisejících patentů, zkoušek a úprav po zkouškách. Podstatnou částí knihy jsou text a ilustrace z dobového vojenského předpisu. V další části knihy si autor všímá příslušenství zbraně a rozebírá její mladší vývojové varianty. Závěr knihy zachycuje poslední vývojové práce z přelomu století a přináší také stručnou informaci o použitých nábojích. Samostatnou částí knihy je bohatá obrazová příloha s celou řadou černobílých vyobrazení a se 127 barevnými fotografiemi.