Zahrada ve svahu

Zahrada ve svahu

Grada - 2009
ISBN: 978-80-247-2750-9

Grada (2009) 978-80-247-2750-9 192

Strmý pozemek staví mnohé majitele a architekty před obtížný úkol. Rentabilita a účelnost založení takovéto zahrady jde ruku v ruce s přáním vytvořit zahradu unikátní a jedinečnou. S citem pro danou situaci a s pomocí zkušeného oka se můžeme dopracovat k takovému řešení, které uspokojí nejen naše osobní požadavky, ale přizpůsobí se i místním podmínkám. Znalosti jednotlivých materiálů a právě tak i dostatečná technická zručnost umožní, že výsledkem našeho snažení bude zdařilé provedení a vybudování takové zahrady, jejíž vzhled bude korespondovat s původním návrhem. Publikace přináší též informace důležité pro výběr vhodné vegetace, které se bude na svahu dobře dařit a také rady týkající se správné výsadby a péče o vysazené rostliny. Četné příklady a nákresy jednotlivých navrhovaných řešení na vybraných stanovištích knihu nejen perfektně doplňují, ale mohou být i výzvou a námětem pro vlastní plánování.