Úžasná ostuda

Úžasná ostuda

Olympia - 2007
ISBN: 978-80-7376-027-4

Olympia (2007) 978-80-7376-027-4 335

Satirický román o Geraldu Samperovi (známém již z knihy Toskánské dobrodružství), který anonymně píše životopisy hvězd: rockových zpěváků, automobilových závodníků a mistrů světa v lyžování. Ale také příběh Millie Cleatové, kolosální jednoruké námořnice, jejíž cesta kolem světa z ní udělala miláčka Británie a Deep Blues, záhadné a potřeštěné skupiny ochránců životního prostředí. Gerald však touží po větších věcech a dával by přednost psaní pamětí slavného dirigenta Maxe Christa. A zatímco si plánuje, jak získat tento nedostižný úlovek, přemítá vesele a zlomyslně o světě, jehož je jakousi nechtěnou součástí, rozhlíží se přitom z vrcholu svého toskánského kopečku a touží po své sousedce Martě, ratolesti kriminální rodiny z imaginární postsovětské republiky Vojnovije, která však jednoho dne prostě zmizí neznámo kam. Byla snad "předána" komusi neznámému jako rukojmí?

Aileen7
  29. 5. 2013, 19:51
Úžasnou ostudou tato kniha opravdu je. Měla jsem co dělat, abych ji dočetla do konce, což se mi zas tak často nestává. Přitom první díl, Toskánské dobrodružství, nepostrádal vtip a opravdu se mi líbil. U tohoto jsem jen vrtěla hlavou, co tím autor vlastně chtěl říct!
Jainie
  26. 8. 2016, 23:02
Obsahuje spoiler spoiler Po Toskánském dobrodružství byl tento díl opravdu očistec, snad poprvé se mi stalo,že jsem tak třetinu pasáží v knize přeskočila. Tak rychle jsem to chtěla mít za sebou..Děj se pomalu nehýbe, humor je tatam,jediné, co mě potěšilo bylo to, že se v závěru knihy "našla" Marta.