Svět bílého boha

Svět bílého boha Originální název: Svět bílého boha

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-679-3

Jota (2010) 978-80-7217-679-3 264

Kniha Svět bílého boha je beletristickým zpracováním terénního deníku pohřešovaného studenta kulturní antropologie Matta Brianta. Deník popisuje Mattův život a výzkum mezi lidmi Akha v horách severního Thajska. Čech David, který se shodou náhod ke kopii deníku dostane, začíná po Mattovi pátrat na vlastní pěst. To, co nalézá, překračuje nejen veškerou míru Davidovy fantazie, ale ohrožuje i jeho vlastní bezpečí.

Neli.studentka
  28. 7. 2014, 17:58
Opravdu úžasná kniha, překvapuje mě, že se o ní více nemluví. Poutavě napsaný příběh mě uchvátil a já často přemýšlela nad tím, jak moc je tohle blízko pravdě. Kombinace reálných údajů a fikce je zde strhující.
Bella
  30. 9. 2014, 11:02
Knihy, které popisují kulturu naprosto odlišnou od té naší, mě vždycky zajímaly. Tím, že je tady prostý popis spojen s příběhem stojícím úplně mimo, dělá knihu velmi čtivou. Docela ráda bych se dozvěděla, jak velká část knihy je reálná.