Union Atlantic

Union Atlantic

Host - 2010
ISBN: 978-80-7294-347-0

Host (2010) 978-80-7294-347-0 296

Román Adama Hasletta vytváří mnohovrstevný pohled na moderní americkou společnost, její principy a fungování. Vyslovuje se k vysoce aktuálním tématům, jako jsou například pravděpodobné kořeny světové hospodářské krize, a také postihuje hlavní rysy moderní společnosti v obecném měřítku. Děj knihy se odvíjí paralelně ve dvou dějových liniích, z nichž jedna popisuje svět velkých bankovních korporací a konkrétně se zaměřuje na vznik krize ve významné americké bance Union Atlantic. Druhá dějová linie se zabývá konfliktem moderního světa se starými hodnotami a tradicemi. Obě linie spojuje postava Douga Fanninga, významného bankéře Union Atlantic a také protagonisty vzniklé krize. Doug Fanning si postaví dům ve vesnici Finden, hned vedle domu místní bývalé učitelky Charlotty Gravesové. Charlotta je romantická žena trpící duševní poruchou, z jejíchž úst zaznívá vášnivá kritika společnosti a obhajoba starých hodnot. Mezi Dougem a Charlottou se rozpoutá spor o půdu, protože Charlotta tvrdí, že Dougův pozemek odedávna patří její rodině. A právě v téhle chvíli do rozbouřených sousedských vztahů zasáhne homosexuální mladík Nate.

Adam Haslett Adam Haslett
*24.12.1970

TomToman
  6. 6. 2015, 21:12
Kniha mě děsně iritovala pasážemi, které byly nad mé chápání. Kdyby kniha byla o něco dělší, nedočetl bych ji. Nejvíce mi na ní vadily pasáže plné ekonomických "keců". Vím, že to k tématu patřilo, ale v těch chvílích jsem se ztrácel. Příběhy tří hlavních postav se mi docela líbily. Jen jsem si na mnoha stranách říkal, že někdy méně je méně...