Originální název: L'Homme qui rit

BB art (2000) 80-7257-233-4 461
Svoboda (1970) 588
Vilímek (1918) 576
Nezjištěno / Jiné (1902) 645 Nakl: Právo lidu

Historický román, který zobrazuje dobu vlády královny Anny na přelomu 17. a 18. století, jedno z nejtemnějších období anglických dějin. (Založil/a: cahia)

vladislaus
  5. 1. 2013, 8:21
Pro ty, kteří mají v oblibě dnes již nemoderní romantismus, je to ideální kniha. Jsou to vlastně Bídníci z Anglie. Je to kratší a čtivější. Je tam láska a ideály. Je tam povýšení chuďase na boháče a jaké štěstí či neštěstí to přineslo.
Nestea
  30. 7. 2011, 23:23
tuto knihu jsem četla na střední a totálně mě pohltila. Určitě si ji ráda přečtu znovu. Krásně vyobrazený příběh dvou lidských bytostí, které jsou hodně zkoušeni životem.
rahzul
  29. 5. 2014, 15:26
Souhlasím s uživatelem Lycantroph. I u nás v knihovně ji měli zašitou kdesi v archivu :) Každopádně stojí za přečtení. Díky mistrovi jsem si připomněl i něco z dějin. Kam se na něj hrabe kde jaká ta nudná hodina dějepravy :)
Kleome
  12. 7. 2016, 2:02
Knihu jsem začala číst v nočním vlaku, sama v kupé a jedna ze zářivek blikala - ideální podmínky pro hrůzostrašný úvod do příběhu, nemohla jsem se od něj odtrhnout a mráz mi běhal po zádech. Ovšem ta skutečná životní děsivost měla přijít až mnohem později s nešťastnými osudy hlavních postav. Začalo to velmi příjemně a děj stejně slibně pokračoval a gradoval, ovšem samotným koncem jsem byla zklamána. Ne, nepředstavovala jsem si "šťastný konec," ale měla jsem ze závěru dojem, jakoby autor už neměl čas a nebo sílu či chuť ho dokončit řádně.
A mimochodem, kdo knihu dočetl do konce i přes zdánlivě nekonečné obeznamování s tehdejší aristokracií, pochopí, že ani slovo tam nebylo navíc.
bublynka22
  30. 4. 2012, 18:00
nevěříte, že naděje umírá poslední, i když jste tím nejubožejším ze všech?Když se vám smějí, když vás znetvoří pro své pobavení? Že vás i tak může čekat Život? no tak,jen si to hezky přečtěte, tenhle příběh bere dech.
veronikamerika
  22. 4. 2013, 13:25
Styl jak se popsane ucelne mrzaceni deti aby se mohli prodavat slechte k jejich pobaveni je dech berouci. Stejne tak potopeni lode s lidmi co to provozovali.Chlapec s prisernym jmenem Gwynplaine je taky zmrzacen, ma rozrezanou pusu .Prezil a nasel ve snehu mrtvoou zenu a u ni malou holcicku.Ujal se jich muz jmenem medved s cirkusem a tedy vsichni putuji spolu .Kdyz chlapec vyrostla byl hercem v divadle i sE slepou nalezenkyni jmenem Dea ., ktera ho oddane a verne milovala nekdo v nem poznal syna slechtice, prevychovali ho, strcili ho k povetrne krasavici a udelali z neho senatora.a ten konec je jak z Romea a Julie, nestastny, verna laska a smrt.Dea byla krasna ale slepa , Gwynplain mohl byt vzorem pro Temneho rytire /?a asi byl ?/. Nataci se film podle teto predlohy, uz se tesim. Existuje jeste nema verze, kdy se herec musel neustale groteskne sklebit,tato verze je krasna a k videni na jedne zname tube.
Hochturn
  11. 11. 2012, 19:19
Zkoušení životem nejsou. Život jim nepřipravil jejich těžkosti. Oni si je tím životem vlečou. Opět lidské vyobrazení z nepřeberné škály charakteristických vlastností. Kdo způsobil mladému klukovi "úsměv"?; kdo ji ponechal v chladu? Nejsem pesimista, ale věřím, že i přes fikci příběhu a romantismus, je člověk toho všeho schopen ještě dnes. Stačí se podívat na Východ, kde dochází k hanobení člověka pro malichernost, kterému se říká náboženství.
Lycantroph
  11. 2. 2013, 2:09
Velky pribeh od Velkeho autora...bohuzel, aspon co se me zkusenosti tyce v CR neprilis znama kniha..