Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Gemma Boveryová

70%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Gemma Boveryová
Autor:


Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Je to snad náhoda, že jméno Gemma Boveryová tak nápadně připomíná proslulou Flaubertovu hrdinku? Je to snad jen shoda okolností, že Gemma je stejně jako "paní Bovaryová" znuděná, nevěrná a dává v sázku svou dobrou pověst? Skutečně ji všichni zavrhnou?
KOMIKS.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

antoniana
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 4. 2015, 10:39
Jak to jen říci? Dost průměrné, snaha převést Emmu Bovaryovou do dnešních dob. Narozdíl od hrdinky Flaubertovi mě Gemma tolik neštvala (aspoň ze začátku), postupem času se z ní ale stala stejná nesnesitelná megera jako Emma. Pekař, který vše vypráví, mi místy přišel dost ujetý. Poslední scéna s přistěhováním nových sousedů už byla trochu křečovitá. Navzdory všemu se ale komiks četl hladce a rychle odsýpal.
Tardis
  11. 2. 2016, 10:35
Líbí se mi kresby a jejich neobvyklá kombinace s útržky textu i mimo komiksové bubliny, ale příběh podle mne zeje prázdnotou. Asi stejně jako jeho předloha od Flauberta, ale ta je mnohem lépe vyprávěna a i charaktery má takové uvěřitelnější.
Michellita
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 3. 2012, 11:18
Pěkně vytvořená kniha a to neobvyklým způsobem. Jako komiks mi to přišlo jen částečně, o to zajímavější. Lehce záhadou opředené čtení, které byť nemá nějakou hlubokou myšlenku, pohltí do děje.