Mafie - O kmotrech a falešných kněžích

Mafie - O kmotrech a falešných kněžích

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2539-5

Knižní klub (2010) 978-80-242-2539-5 240

Autorka, novinářka, pro niž se Itálie stala druhou vlastí, ve své knize podává zevrubný obraz přebujelé sicilské a kalábrijské mafie, rozebírá její praktiky, propojení jednotlivých organizací a klanů s Berlusconiho politickou stranou, ale i její pronikání na trhy v zemích Evropské unie. Velmi sugestivně líčí své osobní zkušenosti ze setkání se členy „ctihodné společnosti“, která si takové označení ani v nejmenším nezaslouží, i s těmi, kdo proti mafii bojují. Poukazuje na neschopnost italské justice vůči mafii a varuje před tím, jaké katastrofální politické důsledky mohou nejrůznější mafiánské praktiky mít a co je třeba proti tomu podniknout.

delfinek
  23. 3. 2013, 10:46
Nemůžu si pomoci,ale knuha na mě působí jako špatný cestopis protknutý články o mafii.Odborník by tuto knihu nečetl,laik se po chvíli ztratí ve změti jmen.Nicméně jsem knuhu dočetla a pár zajímavých poznatků si vzala s sebou...